Realizované projekty

V letech 2016–2021 jsme pořádali pěveckou soutěž pro mladé zpěváky Sanremo Junior CZ/SK.

Celosvětový plakát soutěže z roku 2019

Sanremu Junior je jedna z nejprestižnějších mezinárodních dětských soutěží pro zpěváky a zpěvačky ve věku 6–15 let, kteří vystoupí s vybranou písní za doprovodu živého 39 členného orchestru a utkají se zpěváky z dalších zemí. 

Pořadatelem Sanremo Junior je společnost Kismet, která je již dobře známá po celém světě prostřednictvím GEF – the World Creativity Festival in Schools. Kismet v roce 2019 organizovala desátý ročník této mezinárodní pěvecké soutěže pro sólisty, která dává důraz na šíření hudby a zpěvu mezi mladými jednotlivci a snaží se jim dát možnost okusit hudbu s odborníky v mezinárodním a multietnickém prostředí. Už to, že zpěváci vystoupí s živým orchestrem, je na světě téměř unikát. Grand finále se každoročně koná ve světoznámém divadle Ariston v italském městě Sanremo. Více na www.sanremojunior.it.

V roce 2016 se poprvé zúčastnila i Česká republika a reprezentovala ji velmi talentovaná 11letá Kristýna Petráková, která získala speciální ocenění komise za svůj výkon.

V roce 2017 reprezentovala ČR Nela Duchačová (11 let), která se ve své kategorii umístila na 2. místě.

Za SR reprezentovala Adriana Habrdová (13 let).

V roce 2018 reprezentovala ČR Sofie Fiurášková (14 let), která získala speciální ocenění komise za svůj výkon.

Za SR reprezentovala Margaréta Ondrejková (14 let), která se ve své kategorii umístila na 1. místě.

V roce 2019 reprezentovala ČR Aneta Kalertová (13 let) a SK Lenka Berkešová (12 let).

Z tohoto finále si vezeme dvě speciální ocenění komise, které Aneta i Lenka získaly a jednu cenu studentů uměleckých škol, kterou získala Lenka Berkešová.

Vítězkami ročníku 2019/2020 se staly Karolína Čížková a Mária Valentová. Finále v italském Sanremu proběhne v roce 2021.

Vítězkou ročníku 2021 byla Sofie Lukešová a společně s vítězkami minulého ročníku Karolínou Čížkovou a Márii Valentovou odjely na finále v italském Sanremu a to v termínu 11.–14. 10. 2021.