Ročník 2023

V pražském divadle Hybernia se v říjnu 2023 uskutečnil finálový galavečer nového mezinárodního pěveckého festivalu Bon Art Junior Fest.

Z přihlášených adeptů bylo za Českou republiku vybráno šest účastníků,
za Slovensko dva, jeden z Itálie a jeden z Řecka. Ti po týdenních přípravách
s orchestrem, hudebních workshopech, zkouškách s hlasovým poradcem a stylisty si během finálového večera za doprovodu Bon Art Pops Orchestra pod taktovkou Felixe Slováčka Jr. zazpívali sólovou píseň a několik společných písní.

Program večera si můžete prohlédnout ve formátu PDF

Vítězem tohoto ročníku se stal 12 letý Max Behenský z Hrádku, který si z vítězství odnesl nejen krásný zážitek, nové zkušenosti, ale i šek v hodnotě 4000 euro. „Dostat se až do finále mezinárodní pěvecké soutěže Bon Art Junior Fest byl můj velký sen. Stát na prknech divadla Hybernia spolu s velkým orchestrem, kdo by to nechtěl zažít. Jsem velmi vděčný za tuto možnost. Vítězství pro mě znamená opravdu velmi moc. Je to výsledek mé práce, mého úsilí a potvrzení toho, že když si člověk jde za svými sny, můžou se splnit. Vím ale, že se ze mě nestala hvězda a že musím na sobě dál pracovat. Soutěž bych určitě všem doporučil. Držím se totiž toho, že vše se má zkusit. Protože, když to nezkusíte, můžete litovat. Nejde o zlatou medaili, protože vítězem je tady vlastně každý. Důležité jsou zkušenosti a také to, že se soutěžící navzájem inspirují.

Jsem moc rád, že jsem byl mezi lidmi, které baví to, co mě. Líbilo se mi, že se každý uměl radovat nejen ze svého výsledku, ale i z úspěchu druhých. Dokázali jsme se navzájem podporovat a prožívat společně ty obrovské emoce. Chtěl bych všem poděkovat za příležitost, kterou jste mi dali. Celá soutěž byla pro mě obrovským zážitkem, na který nikdy nezapomenu.“

Celý týden příprav i finálový večer byl nezapomenutelný i pro 14 letou italskou finalistku Malaika Msigwa z Turína, která účast v soutěži shrnula takto:

„Od začátku jsem se cítila vítána jak skupinou finalistů, tak organizátory. Bylo opravdu příjemné vidět lidi, které spojuje stejná vášeň. Zpívat s orchestrem je nádherné, bylo to tak krásné, jako bych byla ve snu. Při této příležitosti jsem pochopila, jak se má dělat profesionální festival. Když jsem byla na letišti, bylo mi smutno, protože jsem nechtěla opustit toto neuvěřitelné místo, díky čemuž jsem si ještě více uvědomila, jaké jsou mé cíle a koho bych chtěla mít vedle sebe. Moc děkuji za tuto zkušenost.“

Celým večerem provázeli Jan Čenský a Patricie Kaňok Fuxová. Kromě soutěžících během večera vystoupili i hudební hosté – Bára Basiková, Lenny, Vesna, vokální skupina Skety a další.

Členy odborné poroty, která vybrala absolutního vítěze tohoto ročníku byli: Michaela Anna Dobrovolná, Miloslav Zýka, Bára Basiková, Lenny, Michael Prostějovský, Richard Liegert, Petr Kutheil a Felix Slováček.

A co si o projektu, který dává šanci mladým talentům myslí zpěvačka Leny?

„Myslím si, že tento festival mladým zpěvákům zprostředkovává skvělou příležitost vystupovat před skutečným publikem, což není vždy jednoduchá „zkouška“ a navíc mají prostor předvést svůj talent před porotou profesionálů. Pro mnohé talenty to může být úžasný odrazový můstek k dalším budoucím úspěchům.“

Bon Art Junior Fest pořádá společnost Moonlight Production, která byla v letech 2016–2021 držitelem licence na realizaci známé mezinárodní soutěže pro mladé zpěváky Sanremo Junior za Českou a Slovenskou republiku. V roce 2022 Moonlight Production založila Bon Art Junior Fest a otevírá tak cestu k úspěchu dalším pěveckým nadějím.

Finálový večer dalšího ročníku Bon Art Junior Fest se v pražském divadle Hybernia uskuteční 23. října 2024.